Povinné ručení – porovnání cen

Způsobů, jak porovnat nabídky jednotlivých pojištění v oblasti povinného ručení, je rovnou několik. Můžete si najmout poradce, který vám vše, za poplatek, spočítá. To je však asi ta nejnešťastnější varianta, kterou můžeme doporučit pouze velmi majetným osobám, které mají nadstandardní nároky i možnosti.

Druhým způsobem je poctivé vyplnění online formulářů na stránkách pojišťoven, kde si přesně navolíte, jaké produkty si přejete koupit, na jaký bonus máte nárok a podobně. povinné ručení kalkulačka vám pak vypočítá přesnou částku, kterou zaplatíte. Porovnání cen je pak otázka chvíle, ale celý proces může trvat i hodiny.

Povinné ručení srovnání

Třetí a nejsnadnější možností je zadání stejných informací do jediného online formuláře, na jehož základě vám bude spočítána cena pojistky pro každou pojišťovnu. To samo o sobě znamená slušnou porci ušetřeného času, ale to není vše. Když si porovnáte čísla, která vám vyjdou tímto způsobem, zjistíte, že na rozdíl od nabídek u pojišťoven jsou zde ceny o podstatnou část nižší. Jak je to možné?

Tento způsob sjednání je totiž opravdu levnější, než využití internetových stránek pojišťoven. Díky výhodným smlouvám mezi těmito zprostředkovateli a pojišťovnami můžeme my, řadoví klienti, výrazně ušetřit. Na konec na tom netratí ani ony pojišťovny, protože tím získávají významný distribuční a reklamní kanál.

Celé sjednání probíhá vlastně vždy stejně. Vyplníte formulář, který je víceméně stejný u každé pojišťovny i u zprostředkovatelů. Rovnou uvidíte cenu, kterou zaplatíte. Samotná platba může proběhnout okamžitě díky platební kartě, kterou už dnes většina z nás má (ty uzpůsobené k platbě přes internet mají na zadní straně kontrolní kód). Pak už stačí vytisknout dočasnou zelenou kartu, se kterou už rovnou můžete sednout za volant svého nově pojištění vozidel.

TIP: Nebojte se využít nabídek zprostředkovatelů pojistek, ať už jde o pojištění vozidel nebo jakékoliv jiné. Produkty jsou stále ty samé, poskytují je stále ty samé pojišťovny, reálné riziko neexistuje.

TIP: Pokud není vaším cílem nejlevnější povinné ručení, pak můžete využít například i havarijní pojištění srovnání, cestovní pojištění online,…

Posted in Povinné ručení by admin at Květen 20th, 2011.

Comments are closed.