Pojišťovny – Č až K

V pokračování našeho cyklu o pojišťovnách působících v České republice se podíváme na dalších pět:

Česká pojišťovna

Tady asi není moc co představovat. Asi největší zajímavostí o této největší a nejstarší české pojišťovně je fakt, že je vlastněna holdingem Generali a PPF miliardáře Petra Kellnera. Poskytuje veškeré myslitelné formy produktů pro privátní i korporátní klienty.

ČSOB

Další tradiční kolos na českém trhu. Jak je tomu u našich pojišťoven i ostatních finančnických společností zvykem, patří silné mezinárodní společnosti, kterou je v tomto případě KBC Group. Do stejné rodiny firem patří i Poštovní spořitelna, ČMSS nebo Hypoteční banka.

Generali

Gigant pocházející z Terstu (Itálie), který se společně s PPF dělí i o největší č(Č)eskou pojišťovnu. Poskytuje komplexní řešení pro všechny klienty, ať už jde o majetkové nebo životní pojištění.

Hasičská vzájemná pojišťovna

Jak už název napovídá, potěšeni nabídkou HVP budou nadšeni hlavně všichni ti, kteří mají něco společného s hasičstvím. Jmenovitě jde o hasičské vozy a vozy dobrovolných hasičů, které lze pojistit s výraznou slevou.

Kooperativa

Pokud se budeme bavit o komerčních pojišťovnách, které musely na našem trhu začínat po sametové revoluci od začátku, nejlépe se dařilo právě Kooperativě. Ta spadá pod rakouskou Vienna Insurance Group, a jako taková má velmi silné zázemí. V České republice je nadmíru oblíbená a patří jí zhruba 20% trhu s pojišťovacími produkty.

Posted in Pojištění by admin at Květen 20th, 2011.

Comments are closed.