Pojištění aktivit a sportu

Každé cestovní pojištění kryje i určité sporty a aktivity. Ani zdaleka ne všechny, protože si pojišťovny dávají pozor, aby museli proplácet co nejméně pojistných událostí. Pokud už chcete pojistit něco rizikovějšího, kde pojišťovna „riskuje“, že bude muset sáhnout do svých peněz, pak si za to také náležitě připlatíte. Nejde o vysoké částky, tedy alespoň v porovnání s tou horší variantou, tedy že budete v zranění v cizí zemi bez peněz a lékařské péče, případně ošetřeni ale s obrovskými dluhy.

Náročnější aktivity tak spadají pod různá připojištění, která si můžete k základní smlouvě dokoupit. Rozsah krytých sportů si každá pojišťovna přesně stanovuje a ve smlouvě jsou explicitně uvedeny i aktivity, které pojišťovny nejsou. Těm se, pokud možno, vyhýbejme, nejsme-li si v nich dokonale jistí. Mezi ně patří třeba seskok na laně (bungee-jumping).

A jaké sporty a činnosti to lze vlastně pojistit? U pojišťoven, které jsou ochotnější, jde například o vysokohorskou turistiku až do 5 kilometrů nad mořem, což už je velmi slušné- samozřejmě s odpovídajícím vybavením. Pojistit si můžete i stále oblíbenější via ferrata do určitého stupně oblíbenosti. Extrémem je pak horolezectví, což kupodivu i české pojistné domy nabízejí. Speleologie pak opravdu vyrazí dech, což se dá říct i o potápění s přístrojem do hloubky 40 metrů.

Pokud máte v plánu některou specifickou aktivitu při své dovolené vykonávat a nejste si jistí, co na to vaše pojišťovna, nebojte se zeptat, pojišťovací poradce vám určitě dá kvalitní informace (můžete si je nechat potvrdit i písemně). Můžete zkusit pojišťovnu přesvědčit, aby vám ušila produkt na míru, ale to si asi budete muset pořádně připlatit.

Ať se chystáte dělat cokoliv, pamatujte, že zdraví je nejdůležitější. Jistota finanční ochrany a léčebné péče je sice fajn, ale nikdy vám nenahradí trvalé následky nebo nedej bože smrt.

TIP: Výrazně doporučujeme sjednat i pojištění odpovědnosti, protože nikdy nevíte, co se na dovolené, kde si chceme odpočinout a relaxovat, může z nepozornosti stát. Nové prostředí je vždy plné neznámých rizik!

Posted in Pojištění, Povinné ručení by admin at Květen 20th, 2011.

Comments are closed.