Bonusy pro povinné ručení

V minulém díle jsme si představili „ideální“ bonusový systém a dnes se budeme soustředit na výjimky a speciální vlastnosti, kterými pojišťovny tento systém ozdobily. Nejvítanější změnou pro všechny řidiče bude pravděpodobně zvýšení maximálního bonusu. Pokud budeme za standard považovat 50%, pak je 55%, 60% i víc rozhodně pozitivní změna k lepšímu.

Ještě výraznější dopad může mít progresivní načítání bonusu. To u nás poskytuje například slovinský Triglav. Tři roky naskakuje tradičně po 5%, pak ale začne po 10% a poslední skok je už o 15% a maximálního bonusu (60%!) dosáhnete už po 7 letech bezpečné jízdy. Kombinací těchto dvou výhod lze získat opravdu to nejlevnější povinné ručení na trhu.

Máte-li v domácnosti více vozidel a řidičů, vyplatí se vám možná i taková nabídka, ve které lze převést bonusy z vozu na vůz (to je normální) a z člena domácnosti na jiného, což už tak tradiční není. Ušetřit tak může i řidič, který by normálně na bonus v takové výši neměl nárok.

Dalším způsobem, jak získat vyšší bonus, než dle tabulek délky bezeškodného období, je písemný příslib. Ten některým pojišťovnám stačí, aby vám udělily bonus (například 15%). Pokud však v době, kdy trvá tento příslib, způsobíte autonehodu, budete muset doplatit pojistné, jako kdybyste nikdy žádný speciální bonus nedostali.

Neprogresivní systém se některé z pojišťoven snaží řešit i tím, že svým klientům nabídnou nárazový bonus při dosažení určité délky bezeškodného období. Pojišťovny jsou ochotné i odpouštět, například tím způsobem, že vám neodečtou za první nehodu žádné měsíce, což se může hodit každému, protože „náhoda je blbec“.

Častá je i možnost převést bonus z povinného ručení i na havarijní pojištění, což se při kombinaci těchto dvou produktů může opravdu vyplatit.

TIP: Pokud jste zjistili, že vám některá z pojištění může nabídnout lepší nebo levnější produkt, není důvod se změny bát. Bonus vám totiž zůstane, byť nemusí být ve stejné výši, protože si ho pojišťovna sama znovu spočítá na základě délky vašeho bezeškodného období a svých vlastních pravidel. Abyste si udělali obrázek o nabídkách, využijte jednoho ze zprostředkovatelů PR, který nabídne pro vaše povinné ručení porovnání s ostatními pojišťovnami.

Posted in Pojištění, Povinné ručení by admin at Květen 20th, 2011.

Comments are closed.